Címkék

, , , , , , ,

Felső ági nagyjainknak, ha lehet, még könnyebb napja volt, mint az alsó ágiaknak: Rafa ellenfele rögtön a bemelegítésnél megsérült (térd), Marcos becsületből próbálkozott egy darabig, de 6-0, 5-0 után feladta a teljesen kilátástalan küzdelmet. Mari hasonlóképpen járt, igaz, neki a harmadik szettig is el kellett jutnia, amikor K. Beck vállsérülés miatt visszalépett.

Robin imponáló magabiztossággal vette az első akadályt (néha ugyan felsejlett előttem a tavalyi mutatványa, de valószínűleg neki is, és gyorsan tett is róla, hogy végképp elfelejthessem), Ernie zokszó nélkül esett ki, Tomic ugyanilyen egyszerűséggel jutott tovább.

4P szokásához híven úgy tett mintha, de aztán mégse, de Tsongának sem jósolok túl nagy jövőt, Fed se nyert Falla után. Bagda is öt szettben szórakozgatott a 141. szlovén Zemlja ellen, hagyjuk.

Marin nyert egy meccset.

Juan Martin nyert egy meccset.

A nap találkozója kétségtelenül a Nalbi – Hewitt meccs volt, és a fiúk mindent beleadtak, a régi idők emlékére.  Sormintában hozták a szetteket, és kivételesen úgy vette kezdetét az ötödik szett, hogy nem lehetett tudni, mi lesz a vége. A magam részéről inkább Lleytonra tettem volna, de Nalbi vagy megacélozta lelkét a szüneten töltött hónapokban, vagy Hewitt öregszik, vagy mindkettő. Nalbi az ötödik szettben brékelőnybe került 2-1-nél, de természetesen nem tudta kiszerválni a meccset, így túlórára kényszerültek a fiúk, amit végül mégiscsak Nalbi nyert, mert miért ne. Hewittnak valahogy ez a hazai pálya sose akar sikerülni.

Holnap újra velünk lesz Fürtöske, most viszont nagyon éjszakára tették be, a második meccs az esti programban, reméljük Dokicék nem húzzák el, elég lesz nekünk Simonnal megküzdeni, nincs szükség még az álmosságra is pluszban. Mi olyan délelőtt 11 óra körül várhatjuk a meccs kezdetét.

Érdemes lesz belenézni a Tipsza – Verda, a Berdych – Kohlsi, a Waw – Dimitrov, és F. Mayer – Nishikori talákozókba is.