Címkék

, , , , , , , , ,

Kellemesen eseménytelenül indult az idei AO, legalábbis, ami a húzóneveket illeti.

Fed úgy döntött, nem kíván túl sokat időzni a pályán, ezt most épp Lacko bánta. Fedtől az utóbbi időben megszokott jó szervákra, hálójátékra, és nagyon pörgő lábakra épülő játékot kaptuk.

De nem csak ennyit.

A legjobb szó arra, amit Fed a pályán produkált, az a félelmetes. Olyan ütéseket csinált játszi könnyedséggel, olyan megoldásokat választott, hogy egy idő után már nem a “húha, annyira jó érzés, hogy így láthatom játszani” gondolatok voltak bennem, hanem “inkább az ó, jézusom” – típusúak.

Kérdés, persze, hogy ez most jó-e nekünk, vagy sem, mert akárhogy is nézem, ez még csak az első kör volt. Jó, Lacko nem egy Rafa, de mégis. A harmadik szett végére kicsit visszavett, szerintem azt is teljesen tudatosan, egyébként az is simán 6-1 lett volna.

A következő meccsen talán már ellenfél is lesz, így jobban képet kaphattunk majd arról, hogy mennyi az annyi.

Simon jön, aki nagyon hosszú sérülési szabadság, majd legalább ennyire hosszú visszakapaszkodási időszak után kezd magára találni, a múlt héten rendezett sydney-i tornát például megnyerte. Most három és fél óra után jutott túl Lu-n, nem volt egy könnyű meccs, így már elég sok lehet Simon lábában. Ugyanakkor a stílusa nem fekszik Fednek, ezt tudjuk, de ha Fed tudja a mostani meccsen mutatott formáját hozni legközelebb is, nem jelenthet Simon gondot.

Djokó, Berdych, Roddick, Verda szintén habkönnyű első meccsen van túl, mindnyájan kifejezetten jó játékkal jutottak tovább. Wawnak kicsit nehezebb feladat jutott Gabashvili személyében, de ő is három szettben megoldotta a feladatot.

Monfils egy ötszettes rettenetbe futott bele de Bakkerrel szemben, 0-2-ről fordított végül, csakúgy mint Fish Hanescuval szemben.

A nap meglepetés kiesői Kolja és Sam Q voltak, előbbi F. Mayerrel, míg az utóbbi Kubottal szemben búcsúzott. Kolja négy szettben kapott ki, Sammy viszont foggal-körömmel küzdött, végül az ötödik szettben 8-6-ra veszített. Sam a US Open óta egy darab meccset nyert, így nyugodtan mondhatjuk azt, hogy hullámvölgyben van.

A remélhetőleg nem távoli jövő reménységei közül Dimitrov Golubjev ellen, Nishikori pedig Fognini ellen győzött, így ők is a második körben.

Holnap érkeznek Rafáék, Rafa Bepa után a második meccsen lép pályára, hajnali három óra körül, Marié a harmadik meccs a Hinsensén, hajnali négy-öt óra fele, Robin pedig a negyedik meccset játssza a Margaret Courton, reggel, hat-hét óra felé.

A nap slágermeccse a Hewitt – Nalbandian találkozó lesz, de kapunk egy 4P – Tsonga, Tomic – Chardy, Young – Cilic, Sela – JMDP, Nieminen – Ferrer, Gulbis – Becker meccset is, tehát holnap sok csemege vár ránk.