Címkék

, , , , , , , , , , ,

Le vagyok egy kissé maradva az utóbbi napok eseményeivel, megpróbálom a lényeget összefoglalni 🙂

Először is befejezték minden idők leghosszabb meccsét, a végeredmény végül 70-68 lett, Isnernek. A meccs gyakorlatilag minden létező rekordot megdöntött (a legtöbb gém (183), a leghosszabb időtartam (11 ór0 5 perc), a legtöbb egy meccsen ütött ász (Isner, 113, de Mahut is megdöntötte a korábbi rekordot, 103 ászt szervált), a legtöbb egy meccsen nyert pont (Mahut 502 pont).

Azt hiszem nem vállalunk nagy kockázatot, amikor azt mondom, hogy ezek a rekordok nagyon sokáig rekordok fognak maradni.

Miután szerdán 59-59-nél sötétedés miatt be kellett fejezni a meccset, másnap még egy órát rátettek a fiúk. A végén, miként az várható volt, az elsőként szerváló Isnernek sikerült hamarabb kihasználnia a lehetőséget, és ő jutott a második fordulóba.

A  szervezők úgy gondolták, hogy illene megünnepelni ezt a meccset, a meccs végét követően adtak ajándékot  a mérkőzést vezető Mohamed Layaninak, valamint Big Johnnak és Nicolas-nak is, Henman volt, aki átnyújtotta nekik az emléktárgyakat, meginterjúvolták mindkettejüket, közös fotó az eredményjelzőnél stb.

A magam részéről teljesen megértettem őket, nyilván senki sem azon agyalt, hogy a végén ki nyert, meg ki veszített, túl nagy jelentősége ennek már nem volt, ők ezt együtt hozták össze, egyikőjük teljesítménye sem kisebb a másiknál, és a szervezők arra számítottak, hogy ezt mindketten így fogják majd fel, és szépen együtt megünneplik ezt.

Így némiképp váratlanul érte őket, hogy Nicó a meccs után teljesen összetört, úgy kellett visszahívni, mert ő már indult volna be az öltözőbe, majd a székén ülve a törülközőjébe zokogott. Az interjúra összeszedte magát, de látszott rajta, hogy mindenütt szeretne lenni, csak itt nem.

A játákosok reakcióiból egyértelmű volt, hogy mint oly sokszor,  most is az nyerte azt a meccset, akinek ez kevésbé számított. Isner állandó résztvevője a tournak, neki egész más céljai vannak, rögtön a meccs után is azt mondta, hogy örül ennek, de nem arról szeretne megmaradni az utókornak, hogy ő nyerte a valaha volt leghosszabb meccset, ő GS-t akar nyerni, ezért dolgozik az erőnlétén, ezért dolgozik a játékán.

Míg Mahut-nek a szezon ebből a három hétből áll, 28 éves, kvalifikáción keresztül jutott el eddig a meccsig (már ott is játszott egy 26-24-et harmadik szettben Bogadnoviccsal, Koubeket pedig öt szettben verte) és már volt egy nagy kudarca, amikor a 2007-es queens-i döntőben nem sikerült azt a meccslabdát beütnie ARod ellen, miután előtte megverte Ljubicicet és Rafát.

Akkor is ott zokogott.

Szóval Nicónak ez egy újabb teszt volt arra, hogy vajon az életben egyszer, neki is sikerülhet-e valami nagy dolog.

És úgy érezte, hogy a válasz: nem.

Az is tény, hogy ez a meccs azért lett ilyen hosszú, mert Isnernek nagyon sokat kell még  javítania a fogadásain. Merthogy ha egy 2 méter 6 centis ember jól szervál, az ellen nem sok mindent lehet tenni. Így főként Mahut harcosságán és kitartásán múlt a dolog, és Isnernek valahol ez az eredmény kudarc, mert ő nem két meccsért jött ide. Mivel nyilvánvaló volt, hogy ezután a meccs után, ő nem fog ennél többet menni.

A meccs utáni reakcióik is beszédesek voltak: Isner másnap simán kikapott De Bakkertől, a párostól pedig visszaléptek Sam Q-val.

Mahut pedig még aznap nekiállt párosozni Clément-nal, pedig Clément mondta neki, hogy lépjenek vissza. A válasz: kétszer egy nap nem veszítek azon a pályán. (Csütörtökön csak az első szettet tudták lejátszani, TB-ben elveszítették.)

Mindenesetre a Nike nagyon szép posztert készített Isnernek, azért tudnak ők, ha kell, Nicónak pedig a Club Med ajánlott fel egy mauritiusi nyaralást.

A hajzseléjének a gyárrtója még nem jelentkezett szponzornak, de nincs üzleti érzékük, ha ezt a helyzetet nem használják ki 😉 Gondoljátok el, milyen jó kis reklámokat lehetne készíteni 😉 🙂

Mások is játszottak azért az elmúlt két napban: a nehéz kezdő meccsek átka elérte az alsó ágat is: Rafa jó szervanapján fogta ki Haaset, és az első három szettben nem is igazán bírt vele, a holland 2-1-re vezetett a szetteket tekintve. A negyedik szettre azonban a holand srác háta megsérült, az első szerváinak százaléka leesett az előző 75-80%-ról 30-35-re, és ezzel vége is volt, Rafa megizzadva bár, de továbbjutott a harmadik körbe.

Tsongának is akadtak meleg pillanatai Dolgopolov ellen (erre a gyerekre érdemes lesz odafigyelni), ő is öt szettben ment végül tovább.  TBird egy másik, szintén odafigyelésre érdemes ifjúval, Istominnal bonyolódott öt szettes thrillerbe, de végül neki is sikerült összehoznia a találkát Brandszal.

Monfilsnak véget ért az idei Wimbledon, a jó formában lévő Hewitt búcsúztatta három szettben, neki Djokó következik. ARod is szépen halad előre, most PEHK-val játszott egy jó kis meccset,  a negyedik körben Luval csap össze.

Fed így harmadik meccsen a meglehetősen indiszponáltan játszó Clément-nal akadt össze, így sima három szettben nyert. Fura érzés volt 😉 Viszont a meccs arra jó volt, hogy elkezdje összerakni a fonákját, a végére már egész jó volt.

Ha nem lett volna ez a Wimbledon már így is elég fura, tegnap este sikerült még fokozni a dolgokat.

A 18-as pályán folyó Hanescu-Brands meccsen Hanescu már 2-0-ra vezetett, azonban ezt követően elveszítette a következő két szettet. A negyedikben ápolást kért, a lábával volt baj, a szemtanúk szerint ez látszott a mozgásán is, azonban mindezt néhány részeg drukker nem vette jó néven, és szidalmazni kezdték, valamint a hihetetlenül találékony “Victor is weak” (Victor gyenge) dalocskát kezdték el énekelni. Mindez Hanescut meglehetősen zavarta, többször kérte a bírót, hogy csináljon valamit, de az nem tett semmit sem. A néhány részeg ekkorra már a “Victor is a faker” (Victor egy szimuláns) örökbecsű dalolásának kezdett neki, mire Hanescu az ötödik szettben odament a zavaró elemekhez és feléjük köpött, majd szándékosan szervált négy kettőshibát, amiből az egyik ugyan bement, de biztos, ami biztos direkt ráállt a vonalra, hogy lábhiba legyen. Majd odament a bíróhoz, hogy ő akkor itt feladja a meccset. A bíró még megpróbálta meggyőzni, hogy ne, végül kezet sem fogtak, Hanescu meg távozott.

A meccs után a rendőrség négy embert letartóztatott, bár mint mondták, ennek nem volt köze a Hanescuval történtekhez.

Hanescu egyébént nagyon nyugodt emberként ismeretes teniszberkekben.

Az RF.com legújabb szolgáltatása (a mit mondanak a csillagok?) révén megtudtam, hogy ma holdfogyatkozás van, aminek a hatása előtte és utána is érezhető, és lehetnek furcsa dolgok.

Igen, valóban úgy tűnik 😉 🙂

3. nap

Második kör
[1] R Federer (SUI) d I Bozoljac (SRB) 63 67(4) 64 76(5)
[3] N Djokovic (SRB) d T Dent (USA) 76(5) 61 64
[5] A Roddick (USA) d M Llodra (FRA) 46 64 61 76(2)
D Brands (GER) d [7] N Davydenko (RUS) 16 76(5) 76(8) 61
[12] T Berdych (CZE) d B Becker (GER) 75 63 64
[15] L Hewitt (AUS) d E Korolev (KAZ) 64 64 30 (visszalépett)