Címkék

, , , , , , ,

Túl vagyunk Fed bemutatkozó meccsén, és kellemesen eseménytelen volt 🙂

Az első szettben Luczak még tartotta magát: elég gyorsan kiderült, hogy jó szervás; Fednek időbe került rájönni, hogy hogyan tudja Luczak szerváját semlegesíteni, és a Luczak számára kedvező kiindulási pontot a maga előnyére fordítani. Ez a második szettre sikerült, és onnantól kezdve Luczaknak sok esélye nem volt.

Ami Fed játékát illeti: jól szervált már az elejétől kezdve, ezt a szokását meg is tartotta, igaz Luczak fogadásai nem voltak túl acélosak, de ettől függetlenül is ritkán ütötte ki/hálóba stb. őket, szóval jó volt az elhelyezésük. Az alapvonal ütésekkel sem volt gond, sem a fonákot, sem a tenyerest illetően, igaz ugyan, hogy Luczak hagyott időt arra, hogy Fed beállítsa őket szépen.

Az első szett úgy nézett ki, hogy TB lesz belőle, de az utolsó gémben Fednek sikerült brékelnie, így 6-4 lett. A szett végén volt egy kis izgalom, amikor szettlabdánál Fed azt követően szólt csak, hogy Luczak szervája kinn volt, miután azt már visszaadta, a bíró pedig még csak nem is volt hajlandó megnézni, hogy kinn volt-e, hiába kérte. Hozzá kell tennem, természetesen a bírónak joga volt ehhez, de be kell vallanom, még nem nagyon láttam olyan salakmeccset, ahol ezt a bíró, a játékos kérésére, ne tette volna meg, mezei labdamenetnél sem, nemhogy szettlabdánál. Nyilván szólni nem tudott hamarabb, hiszen reflexből ütnek ilyenkor, az pedig íratlan szokás hogy legalább odakocogunk, rámutatunk egy nekünk tetsző nyomra, és így hagyjuk helyben az előzetes ítéletünket. Hadd nyugodjon már meg a játékos kis lelke 😉 🙂

Szerencsére Fed gyorsan túllépett ezen a közjátékon, az első szett birtokában nyugodtabban kezdett játszani, ráadásul a szerva ellenszere is megvolt, duplabrék, 6-2. A harmadik szett pedig már igazi örömtenisz volt, előkerült a rövidítés, és most már működött, sokszor, nagyon szépen, a végére pedig néhány igazi bemutató jellegű ütést is kaptunk.

Emellett pedig néha teljesen lehetetlennek tűnő ütésekre is futott, pedig nem volt kérdés, hogy ki nyeri meccset. Jó volt látni 😉 🙂

Fed is megvolt magával elégedve, véleménye szerint ennél jobb meccset nem is kívánhatott volna elsőre.

Azért remélem, nem elégedett meg túlságosan 😉 🙂

A nap meccse kétségtelenül a Mari-Ricsi összecsapás volt, mint ahogy azt előzetesen várni lehetett.

Ricsi nagyon jól kezdte a meccset, alig hibázott, szórta a fonák nyerőket, Mari nem tudott semmit sem tenni ellene. Mari többet hibázott, és a szervái sem voltak túl acélosak,  nem ő irányította a labdamenetek többségét. Az első két szettet Ricsi nyerte, ekkor már kezdtem nem túl szépeket gondolni az RG vörös salakjáról, de azért reménykedtem. Mert láttam már én ezt a mutatványt egyszer-kétszer egyetlen Gasquet-nk részéről, és mégcsak két egymást követő, megnyert torna, szombati három szettes, TB-ben végződő meccs sem kellett hozzá…

A harmadik szettben sikerült brékelőnybe kerülnie, de ekkor már látszott, hogy csak akkor nyer, ha ezt a brékelőnyt valami csoda folytán végigviszi. Nem sikerült.

Innetől kedzve vége volt a meccsnek: Mari sokkal jobb állóképességgel rendelkezik, szépen kifuttatta, kifárasztotta Ricsit, és öt szettben bedarálta.

Ricsinek jó tanulsággal szolgálhat ez a meccs, mert legyünk őszinték, ha csak egy kicsivel jobb kondija van, ő nyerte volna. Mindenesetre remélem, hogy ez a három hét nemcsak fellángolás volt a részéről, hanem megpróbál újra felkapaszkodni a top 20-ba, kellene ő oda.

A meccs után Andy elmondta, hogy az egyébként gyárilag hibás térde (az egyik térdén a térdkalács két külön darabban van) sok gondot okoz neki, bár erről nem nagyon szokott beszélni.

“Igen, fáj. De ezzel együtt kell élnem, és meg kell próbálnom kezelni a helyzetet. Az évben sokszor szokott fájni, ez ellen semmit sem tudok tenni. Így születtem, ez olyasmi, amivel az egész karrierem során boldogulnom kell. De sokkal rosszabb, mint ahogy azt az emberek gondolják. Az év nagy részében fáj, de ezt könnyebben tudom kezelni, mintha más testrészem fáj, mert már hozzászoktam 16 éves korom óta. Az egész életemet végig fogja kísérni. És hát  túl sok kárt nem tudok okozni neki. Tulajdonképpen tendinitis. Szóval csak fáj egy kicsit.”

Tök jó Andy, teljesen megnyugtattál…

Ha már sérülések: Ernie -nek részlegesen elszakadt a combizma, három hét pihenő, így Queens biztosan ugrik, de még Wimbledon is kérdéses.

Egyebekben Djokó elszórakozott egy szettet Koroljev ellen, de ez még belefért, Gonza, Ljubi, Berdych, Isner, Waw gond nélkül jutott tovább, Almagro rettenetesen megszenvedett Haase ellen, végül öt szett kellett neki, Feli nem szenvedett, ő teljesen simán esett ki…