Címkék

, , ,

Egy év után újra itt vagyunk, úgy tűnik, hogy Fed Madridot szemelte ki az év első Fedal meccsének lejátszására, mert valami azt súgja nekem, hogy nem ez lesz az idén az utolsó 🙂

Fednek sikerült ugyanis tegnap három, elég fura játszmában legyőznie Ferrert, akinek a salakszezonja eddig nagyon jól sikerült. Az első szettben Fed eszméletlen jól szervált (80% felett), míg Ferru szervája nagyon nem működött, és hiába az egyik legjobb fogadójátékos, Fed szerváival nem nagyon tudott mit kezdeni, így 7-5 lett Fednek. Ugyanakkor, ha hosszabb labdamenetekre került sor, abból általában Ferru jött ki győztesen, így nem volt annyira meglepő az, ami a második szettben történt: Ferru szervája feljavult, míg Fedé hirtelen összeomlott, az alapvonaljátéka meg nem javult fel az első szetthez képest, így Ferru vitte a második szettet 6-3-ra. A meccs ezen szakaszában Fed egy gyönyörű ütésére esett kettő rettenetes, szóval a szokásos 😉

A harmadik szett eleje is hasonló stílusban folytatódott, de aztán ahogy haladt előre a történt, Fed lassan előkerítette a szerváját, és a ki nem kényszerítetteket is kezdte visszaszorítani. Ferru a második-harmadik szettben nagyon jól játszott, befutott mindent, küzdött, panasz nem lehet rá, de miután Fed kicsit gatyába rázta a játékát, kiütköztek a két játékos közötti különbségek: Fed brékelt 4-3-nál, majd kiszerválta a meccset.

Így ma fél héttől Rafa és Fed karrierjük huszonegyedik meccsét fogják játszani egymás ellen.

Amikor ma reggel körbenéztem a neten, megállapítottam, hogy mindenki pezseg, és várja, és örömködik… Lehet, hogy velem van a baj, de valahogy engem nem izgatott fel ez az esemény ennyire. Nem tudom, valószínűleg az, hogy ennyire rég játszottak egymás ellen, meg mindaz, ami az elmúlt évben történt, illetve az a tény, hogy bár még mindig ők a két első számú játékos, de azért egyre egyértelműbb, hogy a Fedal korszaknak a vége felé járunk, szóval mindez együtt azt eredményezte nálam, hogy nem érzem azt a felfokozott várakozást, amit két évvel ezelőtt egy-egy Fed-Rafa meccsnél éreztem.

Sőt. Azt hiszem egy Mari, vagy egy Delpike elleni meccs miatt idegesebb lennék.

És hogy miért? (Rafa, most kérlek, ne nézz ide egy pillanatra.)

MERT AZ ESÉLYTELENEK TELJES NYUGALMÁVAL KÉSZÜLHETÜNK ERRE A MECCSRE.

És ez az egyetlen alkalom, amikor ezt az érzést kiélvezhetjük.

Rafa és Fed eddigi tizenegy salakmeccséből kilencet Rafa nyert. Rafa 15-0 az idei salakszezonban, Fed 6-2. Rafa összesen két szettet vesztett eddig. Fed egy hete még borzasztóan játszott, a formajavulása kétségtelen, de még messze az igazitól. (És akkor még az alapproblémáról, a balkezes, agyonpörgetett, vállkörüli tenyeres vs jobbkezes egykezes fonákról még nem is beszéltem… 😉 )

Ahhoz, hogy Fednek esélye legyen egy szoros meccsre, tökéletesen kell szerválnia, neki kell irányítania, rövid labdameneteket kell játszania, variálnia  kell, ejtenie, nyesnie. És nagyon kevesett szabad hibáznia. Mindezt pedig a meccsen végig, nem lehet kihagyni, nem lehetnek üresjáratok. Ilyen teniszt pedig az eddigi négy madridi meccse egyikén sem tudott produkálni.

Szóval a magam részéről teljesen nyugodt vagyok, semmi izgalom, vagy idegeskedés, jövök szurkolni ezerrel, hogy legalább meccs-szerűvé tudja tenni a dolgot, és ne legyen 6-0, 6-1 😉

Bár ha az lesz, de úgy, hogy végig küzdött, és próbálkozott, akkor is rendben leszünk Rog.

Esetleg ha még bevetne egy-két olyan trükköt is, mint a tavalyi “várjon rám Rafa”, akkor még jobban élvezném a dolgot 🙂 Például az egyik fórumozó javaslata, hogy a szünetekben olvasgassa a Don Quijotét, majd vegyen elő egy papírlapot, és kezdjen el jegyzetelni, nagyon tetszett 😀 😀

De az se lenne rossz ötlet, ha meg tudná beszélni a szervezőkkel, hogy a meccs közben a kivetítőn mutassák a Real Madrid meccsét. Rafa már úgyis kérte, hogy legalább a szünetekben tájékoztassák a meccs állásáról 😉 🙂

De mindez már csak bónusz lenne, mert a magam részéről már annak is nagyon örülök, hogy Masters döntőben van, és végre kezd emlékeztetni Roger Federerre 🙂

Szóval jó meccset ma mindenkinek, ide nyugodtan jöhetnek a kommentek a meccs előtt/alatt/után 🙂