Címkék

, , , , , ,

Három győzelem egymás után? Hova kerültem?

Fednek sikerült a római vereségéért visszavágnia, miután három szettben (4-6, 6-1, 6-4) legyőzte Ernie-t.

A meccs nem kezdődött jól Fednek: Ernie rögtön brékkel kezdett, és ezt végig is tudta vinni a szettben, köszönhetően a csodálatosan működő első szervájának. Fed többet hibázott, mint Stan ellen, de szerintem ez érthető volt: teljesen más játéksítlus, jóval gyorsabb labdamenetek, de nem volt különösebben tragikus a teljesítménye, csak a visszabrék nem jött össze.

A második szett sem kezdődött jobban Fed számára: Ernie rögtön brékelt, és egy szett és egy brékhátrányban kezdtek a dolgok nem túl jól kinézni…

De Fed rögtön visszabrékelt, és így visszajött a meccsbe, majd elkezdte lassan olvasni Ernie szerváit, ami nagyon fontos volt, tekintve, hogy az első szettben nem nagyon tudott hozzászólni az Ernie-szervákhoz. A második szettben Ernie játékának színvonala egy kicsit visszaesett, Fed pedig kezdett belelendülni, de azért nem volt annyira egyoldalú a szett, mint ahogy azt a végeredmény mutatta.

A döntő szett első gémét Fed nagyon nehezen hozta, de aztán beindult a játéka: brékelte Ernie-t 1-1 után, méghozzá úgy, hogy olyan fogadásokat ütött, amiket ritkán látni. Már az AO-n is sokkal jobb volt a fogadójátéka, mint az előző két évben (mondta hogy sokat dolgoztak rajta a szünetben), csak aztán ez is eltűnt a játékának többi részével együtt, de talán lassan visszajön ez is. Ezt követően kezdődött el a meccsnek az a része, amikor mindketten jól játszottak, és az egyik legjobb salakmeccs kerekedett ki a dologból, amit ebben az évben játszottak.

Fed győzelemmel a végén 😉

A H2H ezzel 2-1, mindhárom meccsüket ebben az évben játszották, és mindhárom három szettes volt. Valami azt súgja nekem, hogy Ernie nem lesz könnyű ellenfél Fed számára a jövőben sem, ugyanakkor Ernie-nek sem biztos, hogy nagy előny lesz, hogy rögtön így kezdett Fed ellen: komolyan lesz véve mostantól kezdve 😉 🙂

Szóval Fed ez évben még nem látott magasságokban a masterseken: elődöntőt játszik ma este Ferruval.

Igen, nem jött sajnos össze a lehetőség a H2H kiegyenlítésére: Mari kikapott egy rettenetesen nehéz meccsen Ferrutól, ugyan csak két szett volt, de tovább tartott, mint Fedék meccse… Igazi, szívbéli salakteniszt láthattunk tízperces gémekkel 😉 És a jelenlegi Ferru ebben jobb, mint Mari, de legalább már ő is úgy néz ki, mint akit érdekel a tenisz… 😉

Fednek mindenesetre nem lesz könnyű dolga, bár elsődlegesen azon múlik, hogy melyik teniszét hozza el erre a meccsre: azért még nem bízok benne teljesen, az az első szerva (bár már 70%-on volt) el tud bizonytalanodni még könnyen, és még mindig közel van az a néhány hónapnyi szenvedés… 😉 🙂

A döntőben a Fed/Ferru meccs győztesét Rafa várja majd, aki a várakozásoknak megfelelően legyőzte Almagrót. Az első szettet Almi nagyon szép támadójátékkal elvette Rafától, Rafa pedig rosszul játszott ebben az időszakban, Nicónak csak úgy sült a keze. Nico azonban teljesen elfáradt a második szettre (egy óráig tartott az első szett, és Nico olyan brutális erővel ütötte a labdát, amihez valószínűleg nincs szokva), innentől kezdve pedig lefutott meccs volt, mert Rafa nem fáradt el 😉 A meccs végére pedig a szervája is előkerült.

Rafa ezzel a győzelmével visszaveszi a második helyet a ranglistán Djokótól, ami jó hír mindenkinek 😉 🙂